17 stycznia tego roku stacja Showtime, znana z seriali takich jak Ray Donovan, Homeland, Shameless, Californication, czy Dynastia Tudorów, wyemitowała pierwszy odcinek nowego serialu - The Billions. Osiągnął on rekord oglądalności, jeśli chodzi o piloty wszystkich produkcji tej stacji, zobaczyło go 6,5 mln widzów. Dzięki temu sezon drugi został już zamówiony, choć pierwszy jeszcze się nie skończył. Bohaterami serialu są dwaj przeciwnicy, a...
Zacznę klasycznie, mam nadzieję, że duża cześć czytelników chociaż kojarzy aktora, którego zdjęcie widnieje powyżej. Przed wami Damian Lewis - aktor brytyjskiego pochodzenia, urodzony 11 lutego 1971 roku w Londynie. Uczęszczał do Ashdown House School w hrabstwie Sussex, gdzie rozpoczynał swoja aktorską przygodę na szkolnych przedstawieniach. W 1993 roku ukończył Guildhall School of Music and Drama, po czym rozpoczął współpracę z Royal Shakespeare...
Witam, wydaje mi się, że każdy, albo chociaż większość poznaje tego Pana na zdjęciu. Gdyby jednak było inaczej, to ominęła Was spora ilość doskonałych filmów i czas to nadrobić :) Na powyższym obrazku widzimy oczywiście John'a Malkovich'a, człowieka grającego role największych filmowych dziwaków. 62 letni aktor amerykańskiego pochodzenia, o korzeniach chorwacko, szkocko, niemieckich. Bardzo lubiany, a przede wszystkim piekielnie uzdolniony człowiek, z dużym...
Witam, tym razem przedstawiam Wam produkcję, za którą odpowiedzialna jest stacja Starz. Kanał telewizyjny emitowany od 1994 roku w Stanach Zjednoczonych, znany z seriali takich jak Spartacus, Outlander czy Demony Da Vinci. Zdecydowanie większość z nich to produkcje kostiumowe, tak jest i w tym przypadku.
Przenosimy się na XVIII wieczne Bahamy do New Providence, a dokładnie do Nassau. Piękna, słoneczna wyspa jest miejscem skupiającym najgroźniejszych piratów tamtych czasów. Panuje bezprawie, jedyną władzę sprawuję młodziutka Eleanor Guthrie (Hannah New), która próbuje w jakiś sposób nad wszystkim zapanować.
Fabuła serialu skupia się wokół najgroźniejszego z kapitanów - Jamesa Flinta, w którego wciela się wspomniany już wcześniej na blogu (w tym poście) Toby Stephens. Jego postać potwierdza wszystkie plotki, o tym, że jest brutalny, groźny i nieprzewidywalny. Ale dzięki temu jest najpotężniejszy, jest także najlepszym strategiem na wyspie, co staje się pomocne w dalszych sezonach serialu.
Oprócz Flinta poznajemy bardzo dobrze John'a Silver'a, granego przez Luke'a Arnold'a. Długi John jest postacią fikcyjną występującą w książce Wyspa Skarbów Roberta Louisa Stevensona, Wśród bohaterów serialu znalazły się postaci historyczne takie jak piraci: Anne Bonny, Jack Rackham, Charles Vane, Ned Low, Benjamin Hornigold i Edward Teach (Czarnobrody). Do postaci literackich należą James Flint, Billy Bones i John Silver. Serial jest mocno powiązany z książką, ale nie można go nazwać ekranizacją, ponieważ wydarzenia na ekranie mają miejsce 20 lat przed tymi zawartymi na kartkach lektury. Na powyższym zdjęciu przedstawione są najważniejsze postacie, zaczynając od góry po lewej mamy kolejno: James Flint (Toby Stephens), Eleanor Guthrie (Hannah New), John Silver (Luke Arnold), Max (Jessica Parker Kennedy), Billy Bones (Tom Hopper), Kapitan Charles Vane (Zach McGowan), Jack Rackham (Toby Schmitz), Anne Bonny (Clara Paget), Gates (Mark Ryan) oraz Mr. Scott (Hakeem Kae-Kazim).
Na wcześniejszym zdjęciu pod Flintem widzimy kapitana Charles'a Vane'a, którego moim zdaniem w doskonały sposób gra Zach McGowan. Vane jest największym wrogiem, poza Brytyjczykami, głównego bohatera, przy każdym ich spotkaniu widać to bardzo wyraźnie.
Największym plusem serialu jest scenografia, dzięki której jeszcze przed premierą pilota, stacja Starz zamówiła drugi sezon. Rzeczywiście widoki zarówno przepięknej wyspy, jak i świetnych ujęć na morzu przykuwają uwagę i dopełniają małe braki oraz nie dociągnięcia w pierwszym sezonie. Od drugiego wszystko dopracowano i rzadko się to zdarza, ale kolejne odsłony produkcji coraz bardziej przyciągają. Co ciekawe zdjęcia do serialu powstawały w Kapsztadzie (RPA).
Kolejnym dużym plusem jest realizacja muzyki, którą zajął się Bear McCreary, muzyk i kompozytor zajmujący się głównie działem muzyki filmowej. Do tego doskonale zrobiona czołówka, która o dziwo przyciąga, a niektórych i zachwyca.
Podsumowując, po obejrzeniu dwóch sezonów mogę spokojnie polecić ten serial,
ponieważ jest warty obejrzenia, przede wszystkim jest to tematyka odbiegająca od wielu obecnie emitowanych seriali. Tak jak wspominałem scenografia + muzyka tworzą genialny klimat, jeśli dodamy do tego jeszcze bardzo dobrą obsadę, a z taką mamy tu do czynienia to wyjdzie nam produkcja, do której powstaje już czwarty sezon. Bardzo podoba mi się sposób tytułowania odcinków, zamiast nazw, w Black Sails epizody są numerowane cyframi rzymskimi. Moja ocena to
7,5-8/10. Zdecydowanie polecam!
Mam nadzieję, że mój post się spodobał, jeśli tak to byłbym wdzięczny za komentarz.
Bardzo dziękuję za 800 odsłon bloga!
Zapraszam na stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/serialowyguru?ref=hl
Zapraszam na stronę na Instagramie: https://www.instagram.com/serialowyguru/
Ostatni kadr jest związany z następnym postem, który już nie długo!
Pozdrawiam!
Grodzicki Filip. Obsługiwane przez usługę Blogger.